Wyświetlacz prędkości na przejeździe kolejowym

Każdego roku dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych na polskich torach. Tylko w styczniu 2021 roku doszło do 18 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E. W związku z powyższym opracowaliśmy rozwiązanie, które pozwala na skuteczną komunikację z kierującym pojazdem, który przekracza przejazd kolejowy.

Jedną z funkcjonalności tablic viasis, które posiadamy w ofercie to możliwość ich połączenia z urządzenia zewnętrznymi (znak drogowy, kamera, itp), które otrzymują sygnał z tablicy w chwili rozpoznania obiektu, przekroczenia prędkości itp.
Dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na przejazdach kolejowych wykorzystaliśmy tablicę viasis vario, która pozwala na wyświetlanie dowolnych grafik/symboli naprzemiennie z informacją o prędkości kierującego pojazdem. W przypadku symboli wyświetlamy na tablicy znak A-10 (przejazd kolejowy).
Dodatkowo tablica wysyła sygnał do podwieszonego aktywnego znaku drogowego STOP wyposażony z LEDami, który miga tak długo jak tablica odbiera sygnał o ruchu pojazdu.
Całość jest zasilania z panelu solarnego, który pozwala na samodzielną pracę tablicy oraz znaku przez cały rok. Dodatkową korzyścią są gromadzone dane o liczbie pojazdów, które przekroczyły przejazd kolejowy z informacją o dacie, czasie i prędkości pojazdu. Dane te mogą być łatwo pobrane i przetworzone w naszym bezpłatnym programie viagraph, który pomaga stworzyć na podstawie zebranych danych wykresy oraz inne zestawienia w arkuszu excel.

Po więcej informacji o tym rozwiązaniu zapraszamy do kontaktu.