Nowe fotoradary w Polsce

Nowe fotoradary w Polsce

Nowe fotoradary w Polsce

Firma Lifor podpisała z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego umowę na dostawę i instalację 26 sztuk stacjonarnych urządzeń do rejestracji prędkości pojazdów MultaRadar CD.

Pierwsze instalację urządzeń w Polsce rozpoczną się do końca maja 202. Umowa obejmuje dostawę 26 nowych fotoradarów w 26 lokalizacjach na terenie 13 województw. Nowe fotoradary w Polsce staną tam, gdzie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Dotyczy to zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym oraz tych gdzie kierowcy nagminnie nie stosują się do ograniczeń prędkości. Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Transportu Samochodowego wynika, że miejsca te powinny zostać objęte kontrolą w pierwszej kolejności.

Przedmiotem dostawy będą fotoradary MultaRadar CD produkcji Jenoptik Robot GmbH, model który jest na dzień dzisiejszy już wykorzystywany przez CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym). Najważniejsze zalety to wysoka jakość utrwalonego materiału dowodowego, mała awaryjność oraz możliwość kontroli jednocześnie kilku pasów ruchu.

Nowe fotoradary w Polsce